Social shopping - prodejní novinka, kterou se vyplatí nezaspat - Apertia Tech

Social shopping – prodejní novinka, kterou se vyplatí nezaspat

Je to jednoduché. Čím více lidí seženete, tím méně zaplatíte. Takový je princip nové marketingové strategie, se kterou se brzy vytasí nejmodernější e-shopy v čele s Alzou.

Každý zákazník jistě ocení slevu v řádu jednotek až desítek procent. Cesta k ní vede přes sdílení produktu, který se chystá koupit, se svými přáteli.

Pokud jich najdete určitý počet a všichni si daný produktu koupí, získáte slevu nejen Vy, ale také Vaši přátelé.

Názorně si to můžeme předvést na ukázkovém produktu, jehož prodejní cena je 1000,- Kč. To je částka, kterou by zákazník za zboží zaplatil, kdyby si ho koupil sám. V případě, že k sobě najde další 2 kupce a vytvoří skupinu o třech lidech, dostanou všichni slevu 10 % a zaplatí každý 900,- Kč za kus.

Sociální nakupování má velký potenciál nejen směrem k zákazníkům, ale také pro prodejce. Za cenu drobné slevy na jednotlivém kuse získáte od jednoho zákazníka několik dalších, se kterými už můžete dále pracovat. Zvyšuje se Vám tak nejen obrat, ale i šířka zákaznické základny a zisk.

Motivace zákazníků tvořit co největší skupiny lze docílit stupňováním výše slevy podle počtu kupujících ve skupině. Vhodně nastavené hranice počtu lidí ve skupině a výše získané slevy vedou díky většímu množství prodaných kusů k vyšším ziskům než při prodeji jednoho kusu v původní ceně.

V Číně tato novinka naprosto změnila trh. Nepropásněte dobu, kdy k tomu dojde i u nás. WordPress si s touto technologickou a marketingovou novinkou nejen hravě poradí, ale dokonce už ji dávno umí. WPDistro Vám s její instalací a zprovozněním rádo pomůže. Pokud Vás tento krátký úvod do nového prodejního nástroje zaujal, neváhejte využít první konzultaci u WPDistro zdarma.

Díky možnostem WordPressu a WPDistro se do této exkluzivní společnosti sociálního nakupování může přidat i Váš e-shop.

Kontaktujte nás