ProtonMail - nejbezpečnější mail na světě a WordPress? - Apertia Tech

ProtonMail – nejbezpečnější mail na světě a WordPress?

Není náhoda, že weby největší a nejbezpečnější e-mailová služby běží zrovna na WordPressu. Že ProtonMail neznáte? Pojďme se podívat na to, kdo za snadno použitelnou zabezpečenou e-mailovou službou s vestavěným end-to-end šifrováním a nejmodernějšími bezpečnostními funkcemi stojí, co všechno umí a kdo ho využívá.

 

ProtonMail byl založen v roce 2014 skupinou vědců z organizace CERN (Evropská organizace pro jaderný výzkum). Ihned po svém založení rychle získával na oblibě a během šesti let existence se dostal až ke 26 milionům uživatelů k dnešnímu dni.

 

Jedná se o největší, prvotřídně zabezpečenou, e-mailovou službu na světě. Její síla spočívá ve skutečnosti, že snad jako jediný na světě šifruje na straně klienta přímo ve webovém prohlížeči. E-mailová komunikace je díky tomu prakticky nerozšifrovatelná. Dávají kódy stejně jako WordPress Open Source. 

 

Druhou nejznámější službou, kterou společnost stojící za ProtonMailem nabízí, je ProtonVPN. Mezi další produkty pak patří ještě ProtonCalendar, ProtonDrive a mnoho dalšího.

 

Mezi uživatele ProtonMailu na WordPressu patří například novináři New York Times, Wall Street Journal nebo Forbes, některé z největších korporací na světě a miliony běžných uživatelů z více než 180 zemí.

 

Podporu jim poskytují zaměstnanci z kanceláří rozmístěných po celém světě – v Ženevě, Curychu, Praze, Vilniusu, Skopje, San Franciscu a Tchaj-peji. Hlavní sídlo pak má firma ve Švýcarsku kvůli zákonům.

 

I díky sídlu ve Švýcarsku a nastavené firemní politice ProtonMail neposkytuje e-maily vládám, ani jakýmkoliv dalším organizacím. Všechny jejich servery jsou umístěny ve Švýcarsku a všechna uživatelská data jsou chráněna přísnými švýcarskými zákony na ochranu soukromí.

 

E-maily jsou chráněny end-to-end šifrováním a k jejich obsahu se nedostane ani samotný ProtonMail. Tím pádem ho nejen že nechce, ale také ani nemůže, poskytovat třetím stranám.

Kontaktujte nás