Proč mít webový časopis, noviny či blog na WordPressu - Apertia Tech

Proč mít webový časopis, noviny či blog na WordPressu

Říkají vám něco pojmy The New York Times, TechCrunch, Sony Music, BBC America, MTV News, Walt Disney, Rolling Stones nebo třeba Baťa? A víte, co je všechny spojuje?

 

Důvodů, proč rozjet váš informační portál, časopis, blog nebo noviny zrovna na WordPressu, je spousta. V tomto článku vám je postupně shrneme a přidáme také seznam dalších velkých hráčů na trhu, kteří mají svůj web postavený na WordPressu. Tyhle značky rozhodně budete znát. 

 

Mít svůj zpravodajský web postavený na WordPressu vám zaručí rychlost. Tento redakční systém je na news zpravodajství totiž dělaný a také perfektně odladěný. Dokazuje to například i to, že je nejvíce rozšíření je v něm právě na práci s textem.

Samotné editory tak jistě potěší některá z vychytávek jako je automatické vkládání příbuzných článků do textu, napovídání klíčových slov nebo různé úrovně autorů s možností vytvoření workflow a schvalovacího procesu u jednotlivých článků.

 

Už tak rychlý web jde navíc ještě zrychlit pomocí technologie Flying Pages. Pokud se navíc na trhu objeví nějaká revoluční změna nebo technologický standard, je více než pravděpodobné, že ji WordPress bude mít implementovanou jako první. Je na to tlak už jen kvůli počtu stránek, které na něm běží, a jak velké firmy ho využívají.

 

Součástí řešení může být i Google Instant Indexing. Jedná se o Google API funkcionalitu, pomocí které lze Google notifikovat o každém nově vzniklém i aktualizovaném postu. Váš článek tak může být na Googlu už za 5 minut od vypublikování.

Samozřejmostí jsou také nástroje pro SEO (o těch jsme psali více v tomto článku) a REST API, pomocí kterého můžete předávat články z různých dalších systémů. Kromě toho jde posty automaticky napojit také na sociální sítě a to včetně plánování doby zveřejnění jednotlivých příspěvků. U samotných příspěvků na webu pak jdou zobrazit facebookové komentáře. 

 

Při tvorbě systému si můžete zvolit vlastní podobu a vzhled webu včetně rozdílného formátování na telefonu a desktopu nebo optimalizovaných obrázků ve formátu WebP. Jedná se o kompresní souborový formát pro rastrové obrázky od Googlu, který šetří uživatelům tolik cenná mobilní data.

 

V rámci řešení na WordPressu je také jednoduchá práce s mikrodaty. Ty doplňují základní prvky HTML o strojově čitelné značky pro vyhledávače. Díky mikrodatům u článků vyhledávače ví detailní informace o jednotlivých článcích a mohou je zobrazit přímo ve vyhledávání. To pak činí výsledky vyhledávání více důvěryhodné a přehledné.

 

Volitelným prvkem vašeho blogu, novin či časopisu mohou být push notifikace. Můžete je využít jak na mobilních zařízeních tak na webu a informovat například o nově vydaných článcích.

Další funkcionalitou, kterou můžete a nemusíte využívat je sekce placeného obsahu. V takovém případě se určitá část obsahu zamkne pro uživatele bez zaplaceného předplatného, jednorázového poplatku, atd. A také jsme již u jednoho časopisu zprovoznili odemykání článku linkem. V tuto chvíli je to v časopisu atypmagazin.cz

 

Chcete-li například provozovat blog jako doplněk k dalšímu systému, nabízíme vám také možnost přidávání dalších systémů jako jsou např. realitní systém, e-shop, nabídka pracovních pozic a spousty dalších. Pro další možnosti nás neváhejte kontaktovat, je jich opravdu spousta.

 

WPDistro vám jednoduše postaví web s blogem, novinami, časopisem nebo novinkami přímo podle vašich představ. Navíc vám nabídne rozsáhlou funkcionalitu, která vám přihraje větší čtenost a dosah. Nechte nás dokázat vám to, výsledek bude stát za to!

 

Kontaktovat nás můžete přes email info@wpdistro.cz nebo na telefonním čísle uvedeném na našich stránkách WPDistro.cz.

 

A abychom vám nezůstali nic dlužni, přinášíme vám seznam ukázek opravdových velikánů byznysu, kteří mají svůj web postavený na WordPressu. Je jich samozřejmě ještě více, ale pro vaši představu určitě stačí následující výčet:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktujte nás