Ohlédnutí za rokem 2023, úspěchy/neúspěchy, fuckupy. A jak se daří Strejcům. - Apertia Tech

Ohlédnutí za rokem 2023, úspěchy/neúspěchy, fuckupy. A jak se daří Strejcům.

Úvod – co nám přinesl

Rok 2023 byl pro Apertii rokem plným výzev, ale i významného růstu. I přes náročné období jsme dokázali zvýšit obrat o zhruba 30%. S tímto růstem však přišly i vyšší náklady, protože jsme potřebovali posílit tým. Klíčová pro nás byla stabilizace developerského týmu a rozvoj obchodního týmu. Zdá se, že teď jsou u nás lidé, kteří s námi mají být a chtějí dále budovat tuto společnost.

Noví klienti a nové projekty

Naše práce na řadě inovativních projektů nás posunula dále a přivedla k nám nové zajímavé klienty, jako jsou Lamark (náhrada na Sales force a budeme pokračovat), Natural Protein (ERP systém), eCENTRE (ERP systém), RPI shop (eshop a ERP systém), Artspect (MES), Sunny Power (ERP pro celou společnost a nahrazení více systémů), Ambis vysoká škola, Jazykový mentoring, Monitoring, Line Control a mnoho dalších, kteří nám svěřili realizaci komplexních systémů pro řízení jejich společností. Všechny tyto spolupráce mě velmi těší. Jsem ráda, že nám všechny tyto, ale i další společnosti daly důvěru a my jsme je nezklamali.

 

 

Děkujeme za reference

Spousta klientů se na nás obrací díky doporučení těch stávajících což je pro nás největší odměna a potvrzení, že svou práci děláme dobře.

Poděkování

 

Úspěchy naší společnosti

Za velký úspěch tohoto roku beru vývoj skladového modulu, který jsme vyvíjeli společně s klientem. Nyní máme opravdu skvělý a vyladěný skladový modul (FEFO, FIFO a samozřejmě funkce na míru díky #lowcode #nocode platformě). A když už se chlubím, tak je třeba i přiznat, že náročnost první implementace byla až za hranou lidských možností. Projekt jsem si vzala na starosti já a mým cílem bylo, dotáhnout ho do úspěšného konce.

 

Další letošní velký úspěch je pro mne vytvoření stabilního fakturačního modulu, který nabízíme zdarma se CRM systémem pro malé a střední podnikatele.

 


 

Lidé ve společnosti

Tento rok se nám podařilo velmi významně navýšit jak oddělení developmentu, tak i oddělení obchodu. A na sklonku roku začínáme zřizovat oddělení backoffice a zákaznické péče. V tuto chvíli je nás i s brigádníky ve společnosti 25. Největší oddělení je samozřejmě developerské.

Nejsme všichni, ale i tak jsem ráda, že se jednou ročně alespoň v této skupině sejdeme.

 

Při spoustě pohovorech při mě stálo obrovské štěstí a vybrali jsme schopné nové lidi jako např. nového projektového managera, 2 lidi na obchodní oddělení a samozřejmě developery, kde někteří se k nám i vrátili.

A samozřejmě děkuji všem lidem, který s námi realizují náš společný cíl. Open Source lowcode nocode ERP.

Video naší společnosti z teambuildingu


 

Podporujeme

Tento rok jsme si vybrali na Doniu a na Nadaci Terezy Pergnerové pár projektů, které jsme podpořili. Jsem ráda, že každý rok mohu nějakou částkou pomoci buď samoživitelkám/lům a nebo rodině, která pomoc potřebuje.

 


 

Neúspěchy naší společnosti

Co vnímám jako neúspěchy tohoto roku:

  1. Mnohem delší a náročnější vývoj skladového modulu, než bylo původně očekáváno. A to nás částečně přibrzdilo dalším rozvoji.
  2. Ne vždy se nám podařil dobře nábor lidí a tím jsme bohužel přišli nejen o finance, ale také o drahocenný čas, který nám pak chyběl.
  3. Ačkoli jsem se snažila rozjet zahraniční obchod, tak bych řekla, že i kvůli osobním důvodům níže, jsem toho prostě nebyla schopná. Každopádně máme vše připravené a svůj čas si to ještě najde.

Každopádně jsme si ze všech věcí, které vnímám jako neúspěchy, vzali obří ponaučení a za to jsem ráda. A hlavně, ti kluci, co na skladovém modulu pracovali v něm nechali obrovský kus sebe.


 

Fuck Up tohoto roku

No a i ty se staly. Za asi ty největší považuji obchodní případy, které vypadaly asi takto:

„jééé ve čtvrtek jdeme podepsat smlouvu, je to skvělý skladový systém. Bude to super zakázka.“

ve čtvrtek odpoledne

„To není možné, já asi fakt zešílím. Ve čtvrtek ráno jim volali z centrály z Německa, že ruší celou pobočku v ČR.“

A budeme pokračovat.

„Prosím zablokujte na náš několika milionový projekt developery. Za 14 dní začínáme.“

o 14 dní později

„Z pobočky v Polsku se rozhodli, že si naprogramují sami od začátku CRM systém interně.“

Ale i to se stane a s tím se musí počítat.

Závěr

Závěrem chci napsat, že společnost roste a přicházejí k nám větší a větší zakázky na kompletní řízení celých společností.

Jsem za to velmi ráda a těším se na každého dalšího klienta, který k nám přijde. Chci, aby každý klient věděl, že stát se může v životě cokoli, ale já vždy budu stát za tím, aby zakázky byly dokončeny. Důkazem mi jsou projekty, které si s sebou (již velmi ztrátové) táhneme i více jak rok či dva.

A tady ukončete, pokud Vás zajímá jenom to, jak se má společnost. Jenomže za každou společností jsou lidé a tito lidé také mají své životy a také mají své starosti. A to jsme my – rodina Strejců. Je nás teď už šest a pes a žijeme na vesnici u Prahy.

 


 

Jak se mají Strejcovi

Pro naši rodinu to byl také velmi náročný ale zároveň šťastný rok.

Začátek roku byl velmi náročný. David již na sklonku roku minulého onemocněl a celá nemoc se táhla až do května a řekla bych, že až nyní je vše tak nějak zpět ve starých zajetých kolejích. To vše ovlivnilo chod nejen společnosti, ale samozřejmě i celé domácnosti. A to s 3-4 dětmi na domácím vzdělávání není zrovna jednoduché.

Já jsem v březnu převzala celý development i s jedním velmi náročným projektem implementace skladového modulu. V dubnu jsem porodila doma našeho čtvrtého syna a již třetí den jsem stála u počítače u projektových schůzek se synem omotaným okolo hrudi.

 

Hned po porodu jsem opravdu na pásu nebyla. Ten jsem si pořídila až teď v listopadu. Ale nějak takto to vypadalo v dubnu, jen s menším dítětem.

 

Zpětně, když se na to podívám, tak si říkám, že jsem to fakt přehnala.

Víte, vše má v životě své následky a i tento fakt ty následky měl. V červenci jsem se z toho naprosto zhroutila. V té době jsme neměli ani moc dobrou ruku ve výběru lidí a tak na mě padala práce chvilku na obchodu a chvilku na developmentu. Týden jsem si dovolila lehnout a sice ne zcela ok, ale vrátila jsem se zpět do práce. I to je život a prostě někdy musíš a v těchto chvílích člověk zjistí, jak silný je.

Nepřeceňuj své síly a nauč se odpočívat. Ano, jako podnikatelka a matka a jsem rozhodně pro tříletou mateřskou dovolenou. Vidím, jak náročné to je a rozhodně v tomto nejdůležitějším období patří dítě k matce či blízké osobě. Díky za tuto možnost.

Od září začalo svítat na lepší časy. Všem nám bylo lépe a rodina začíná znovu kvést a musím napsat, že vše zlé je v životě k něčemu dobré. Posunuli jsme se o obrovský kus dopředu. Vnímám, že respekt v naší rodině je jednou z nejdůležitější částí našeho žití. A zase se toto slovo prohloubilo.

Začali jsme se stýkat na osobní rovině s klienty a jejich dětmi. Za což jsem ráda.

 

Klientka Naďa, která s námi před více jak 6 lety udělala e-shop a stále také roste.

 

Dětem se daří dobře. Absolutní anarchie, kterou měly, tak přinesla také své ovoce. Jeden syn se naučil sám číst, druhý začal vnímat více hranice i mladších dětí a třetí se zdokonalil ve strategickém myšlení a překvapivě i v mluvení. Ale také to mělo své horší stránky. Když vychovává starší dítě mladší, tak to není dobře a k tomu se pomalu začalo uchylovat a tak jsem ráda, že se někdy v červnu Davidovi ulevilo alespoň natolik, že byl se syny více.

Blíží se Vánoce. David je teď mnohem více v práci, protože se technologicky musíme zase posunout. A já jsem zase teď častěji i tou mámou, která své syny vede a nechá se jimi vést. Ne, tento rok nejsem na své mateřství hrdá, ale i takové roky jsou a my se s nimi musíme naučit žít.

Začínám vnímat, že mám stabilní tým a tak v lednu vyrazíme i na týden na dovolenou. „dovolená“ – to bylo po mnoho let u nás nepředstavitelné. Tak to nazveme jako první dovolená na horách s bandou domškoláckých dětí a jejich rodičů.

Ano, vnímám, že jsem téměř celý den ve flow. Vše, co dělám, tak mě naplňuje.

V době, kdy nám vůbec nebylo dobře, tak mi velmi pomohla moje tchýně, která k nám vždy ochotně přijela. Nyní se Davidova maminka stará o svého nemocného otce a maminku a nám teď zase pomáhá moje maminka. Díky těmto lidem my můžeme dělat to, co děláme a jak to děláme.

 

 

 

Závěrem bych chtěla poděkovat všem lidem, kteří mi tento rok pomohli jak v rodině, tak ve firmě. Je tak skvělé mít okolo sebe tolik inspirujících a skvělých lidí. Jmenovitě bych chtěla poděkovat hlavně mému muži, mým všem synům, Beatě, Danuši, Pavlovi a Janě. Díky, že jste.

Věřím a přeji si, aby příští rok byl více klidný a stále s růstovou křivkou nejen v podnikání, ale i v osobním životě.

Všem Vám přeji krásné svátky a hlavně, aby ten příští rok byl přesně takový, jaký si přejete.

Kontaktujte nás