Předběhněte konkurenci s vícejazyčným webem - Apertia Tech

Předběhněte konkurenci s vícejazyčným webem

Cílíte na zahraniční trh a nevíte jak oslovit nové zákazníky? Nepodceňujte multijazyčný web.

S tím, jak popularita e-commerce roste, přibývá i konkurence na tuzemském trhu. Nesoupeřte na malém rybníčku, vyražte místo toho do světa. Jak vypadá multijazyčná stránka a jaké má výhody?

 

Žádné přesměrování

Vícejazyčné stránky se obvykle řeší jednoduše – zakoupíte si vícero domén s potřebnou koncovkou a ty následně přesměrujete na svůj původní web, který může být přeložen pomocí pluginu nebo translateru. Funkci to částečně plní, stránka ovšem nepůsobí profesionálně. Zákazník na první pohled pozná, že jde o provizorium a může nabýt pocitu, že je lepší nakoupit jinde.

Správně vytvořená multijazyčná stránka má vlastní koncovku pro každou verzi stránky. Chcete stránku ve francouzštině? Budete ji mít v odpovídajícím jazyce, se správnou koncovkou a se site mapou, která bude spolupracovat jak s Googlem, tak i ve Francii oblíbeným vyhledávačem Viola. Jednoduše, zákazník nebude na pochybách, že podnikáte přímo v dané zemi a bez obav u vás dokončí nákup.

SEO a marketing

Jak už jsme nakousli, ne všude je Google vyhledávačem číslo jedna. Proto je skvělé mít webovou prezentaci přizpůsobenou danému jazyku a mít díky tomu lepší pozici jak v Google Search Engine, tak i v jiných populárních vyhledávačích. Pro představu, v Číně je to Baidu a v Rusku Yandex. I Google vás za vícejazyčný obsah přidá body navíc. Obzvlášť pokud se zaměříte i na obsahový marketing, který podpoří zalistování vaší stránky ve vyšších pozicích vyhledávání, ale i přiblíží váš produkt klientům.

 

Důvěryhodnost značky

Stránka postavená pro konkrétní zemi vám značně zvýší důvěryhodnost značky. Kromě toho ukážete i váš zájem o zákazníka a jeho pohodlí při online nakupování. Dobrý dojem podpoříte, pokud stránku propojíte s recenzemi. Nemáte žádné v potřebném jazyce? Nebojte se použít ty české a přeložit je do jiného jazyka. Podívejte se, jak jsme to vyřešili pro našeho klienta Reclar.

Dobrý dojem z e-shopu navodí i rychlá komunikace se zákazníkem. Proto na stránky svým klientům nasazujeme Messenger propojený s Facebookem. Díky tomu můžete odpovídat na otázky během chvilky, ať už přes počítač nebo skrze aplikaci v telefonu.

 

Myslete globálně

Prodáváte produkt, jež je zaměřený na úzkou cílovou skupinu? Nelimitujte se českým trhem. Myslete globálně a oslovte široké publikum. Se správnou architekturou webu si nemusíte dělat starost ani s nastavováním cen pro zahraniční mutace, e-shop pro vás postavíme v multiměnové verzi a implementujeme na něj platební brány, které budou spolupracovat s platebními kartami v Americe i Japonsku.

 

Nevíte, zda je vícejazyčný web to správné řešení pro vás? Ozvěte se nám na info@wpdistro.cz a společně se na to podíváme.

 

Kontaktujte nás