Enterprise WordPress? A co že je to ten “Enterprise”? - Apertia Tech

Enterprise WordPress? A co že je to ten “Enterprise”?

Když mi bylo cca 21 let a seděl jsem ve své první firmě, kterou jsem spoluzaložil, moje představy o Enterprise byly asi následovné. Jedná se o největší hardcore, který naprosto nikdo kromě těch ultrašpičkových IT lidí nedává. Je to top, ultra, totální a všechno se dělá přes kódy a černé obrazovky.

Pak jsem chtěl vidět, co to znamená pracovat v korpu. A tak jsem skutečně pochopil význam slova Enterprise. Je tomu právě naopak.

Enterprise je nástroj, který když pomineme velmi kvalitní podporu což je podmínkou takového pojmenování, je enormně jednoduchý. Z hlediska IT shopností lidí, kteří ho ovládají. Jednoduchý, zdokumentovaný a přitom velmi mocný nástroj, který zvládá spousty věcí.

Dlouhá léta jsem o tom přemýšlel a z mnoha důvodů korporace a všechny kvalitní firmy potřebují právě takové nástroje. Odpovíme si nyní na otázku proč.

Nástroj může být pořízením drahý. Ale lidé, kteří jej obsluhují, jsou ve finále mnohem levnější, než ti top špičkoví programátoři, kteří si nyní nestydí říct o statisíce měsíčně. Druhý bod je zastupitelnost. Takových levnějších a méně technicky zdatných lidí mohu mít více, mohou se zastupovat, dokazují tím jednoduchost ovládání nástroje a jeho celkovou použitelnost.

 

Enterprise nástroj také

  • Loguje veškeré aktivity v systému – takzvaný auditing
  • Je lehce propojitelný s ostatními nástroji pomocí nyní již průmyslového standardu REST API
  • Může být propojen na centrální IAM – čili idenity and access management
  • Data jsou reprezentována v grafickém formátu – například pro integrovaný webový firewall je hned pro administrátory jasné, kdo na web útočí a odkud
  • Zvládá statisíce až desítky milionů záznamů v databázi a při správné implementaci může horizontálně škálovat – čili jej lze rozkládat na mnoho serverů, které aplikaci počítají
  • Je modulární, multijazyčný s možností překladů opět skrze administrátorské rozhraní a vyplňování formulářů
  • Nepodléhá šílené licenci, která zavazuje objednatele k neustálemu placení za jakoukoli složitější změnu právě a jedině jednomu konktrétnímu dodavateli – čili je zde splňena zaměnitelnost dodavatelů, což by měl být jasný bod risk managementu každého zodpovědného managera IT
  • Licenčně umožňuje jednoduché nasazování klonů systému v jednotlivých regionálních pobočkách korporací a velkých podniků

Myslíte si, že WordPress nesplňuje některý z výše uvedených bodů? Pak je čas napsat mi a já vás velmi rád přesvědčím o realitě dnešního Enterprise světa, kdy mono velkých korporací právě kvůli těmto podmínkám WordPress používá pro své projekty.

 

…………………………………………

David Strejc je ve firemním IT od roku 2004. Byl zakladatelem úspěšné mezinárodní společnosti Easy Software s.r.o., dále pracoval jako architekt v O2, solution designer v T – Mobile.

WPDistro se zabývá profesionálním webovým řešením na systému WordPress (weby, e-shopy, systémy, news zpravodajství, sociální platformy atd.) https://wpdistro.cz/.

AutoCRM je inteligentní CRM modeler pod Open Source licencí, který firma implementuje do středních a větších společností. https://autocrm.cz/.

Mailuju.cz – je systém na rozesílání newsletterů, který se na světovém trhu rozvíjí více jak 9 let. Můžete neomezeně mailovat.

Kontaktujte nás