Nejlepší vzdělávací platformy pro online kurzy 2021 - WordPress - Apertia Tech

Nejlepší vzdělávací platformy pro online kurzy 2021 – WordPress

Porovnáváte nejlepší platformy online kurzů?

Ať už jste tvůrcem obsahu a hledáte online platformu kurzů pro prodej kurzů, nebo studentem, který se chce učit z online kurzů, jste na správném místě.

V této komplexní příručce porovnáme nejlepší platformy online kurzů s jejich klady a zápory. Online kurzy na sytému WordPress Vám mohou přinést více.

 

Co hledat na platformě pro vytváření online kurzů?

Následuje několik věcí, které byste měli hledat na platformě pro vytváření online kurzů. Tyto body mohou ovlivnit vaši schopnost budovat lepší kurzy a rozvíjet vaše podnikání do budoucna.

 

1. Vlastnosti stavby kurzu

V závislosti na tom, jaký online kurz chcete prodávat, můžete mít na paměti konkrétní funkce, které budete potřebovat. Můžete například zadávat úkoly studentům, vytvářet kvízy nebo nabízet více platebních metod.

Různé systémy pro správu učení (LMS) nabízejí různé funkce vytváření kurzů. Nezapomeňte si je před registrací zkontrolovat, abyste později nemuseli přepínat platformy.

 

2. Platební řešení

Můžete se také ujistit, že nabízejí platební řešení, která jsou pro vás jako vlastníka firmy dostupná. Některé platformy pro vytváření kurzů online mohou účtovat určité procento příjmů z prodeje každého kurzu a tato částka se časem zvyšuje.

 

3. Integrace

Integrace vám pomohou propojit vaše online kurzy s platformami třetích stran a nástroji pro automatizaci marketingu. Můžete jej například propojit s e-mailovou marketingovou službou, nástrojem pro marketing sociálních médií nebo se softwarem CRM.

Ujistěte se, že vaše platforma online kurzů podporuje integraci třetích stran a již má mnoho důležitých připravených k použití.

 

4. Flexibilita a svoboda

Mnoho platforem online kurzů může mít své vlastní podmínky, které mohou ovlivnit vaše podnikání. Například vám nemusí dovolit prodávat určité typy kurzů nebo mohou mít možnost ukončit celé podnikání bez jakéhokoli upozornění.

Některé platformy kompromitují flexibilitu kvůli snadnému použití, což znamená, že máte méně kontroly nad svými kurzy a na svůj vlastní kurz nemůžete přidávat nové přizpůsobení / funkce.

 

5. Snadné použití a podpora

Jako tvůrce kurzu a podnikatel si chcete vybrat tvůrce kurzu, který se vám snadno používá. Mělo by to mít přizpůsobitelné šablony, pracovat s vlastním webem a nabídnout dobrou zákaznickou podporu.

Také se chcete ujistit, že je uživatelsky přívětivý i pro vaše studenty a zákazníky.

Když si vezmeme v úvahu tato kritéria, pojďme se podívat na nejlepší online platformy kurzů na dnešním trhu,

 

Nejlepší platformy pro online kurzy pro vytváření a prodej online kurzů

Náš průvodce rozdělujeme na dvě části. Prvních šest platforem pro kurzy je určeno tvůrcům obsahu, kteří chtějí vytvářet a prodávat online kurzy.

Pokud hledáte nejlepší online výukové platformy pro studenty, kliknutím na odkaz přejděte do této sekce.

S ohledem na výše uvedené jsou zde nejlepší platformy online kurzů pro tvůrce obsahu a učitele:

 

 1. MemberPress

 

MemberPress je nejlepší plugin WordPress LMS na trhu a nejjednodušší způsob vytváření online kurzů.

Funguje na WordPressu, který ovládá více než 39% všech webů na internetu.

MemberPress přichází s doplňkem online kurzů, který vám umožní snadno vytvářet, spravovat a prodávat online kurzy. Jejich builder kurzů drag and drop je velmi snadný.

Také si nemusíte dělat starosti s designovými dovednostmi. MemberPress obsahuje funkci virtuální učebny, která se stará o styling a pracuje se všemi tématy WordPress.

Režim Učebna je navržen tak, aby nabízel interaktivní výukové prostředí na vašem webu. Můžete přidat vysoce kvalitní videoobsah a další zdroje ke stažení.

Nejlepší na tom je, že získáte přístup k výkonným ovládacím prvkům pro přístup k obsahu od MemberPress. To vám umožní prodávat neomezené kurzy s různými cenovými možnostmi a plány předplatného.

Můžete také přidat digitální stahování s kontrolou přístupu, takže k nim mají přístup pouze přihlášení studenti.

Pokladna MemberPress se bezproblémově integruje do vaší e-mailové marketingové služby, takže můžete každého studenta přidat do svého e-mailového seznamu, abyste jej mohli v budoucnu upozornit na nový prodej kurzů nebo slevy.

Můžete přidat diskusní fórum pomocí bbPress, abyste podpořili zapojení, přidali systém doporučení nebo přidružený program pomocí Affiliate Royale ke zvýšení prodeje a vytvořili vlastní prodejní stránky / stránky webinářů pomocí SeedProd, abyste mohli rozvíjet své podnikání v online kurzech.

 

Výhody:

 • MemberPress je velmi snadno použitelný i pro začátečníky. K jeho použití nepotřebujete žádné dovednosti v kódování.
 • Díky nástroji Visual Course Builder je velmi snadné vytvářet kurzy pro pedagogy.
 • Nabízí lepší výukové prostředí pro studenty v režimu učebny
 • Schopnost časovat obsah kurzu, prodávat členství ve skupinách a všechny důležité funkce členství.
 • Máte svobodu nastavit si vlastní ceny kurzů, účtovat platby předem oproti platbám za předplatné, mít více možností cen pro vaši online školu a další.
 • Podporuje více platebních bran, jako jsou Stripe a Authorize.net pro kreditní karty a plnou podporu PayPal.
 • Nebere si procento z vašeho prodeje kurzu jako jiné platformy.
 • MemberPress se integruje se všemi oblíbenými e-mailovými marketingovými službami, jako je MailChimp, a mají také integraci Zapier, která vám umožní připojit se k více než 2000 aplikacím.
 • Jelikož se jedná o plugin WordPress, máte flexibilitu přizpůsobit design svého webu, přidávat nové funkce a další bez jakýchkoli omezení.

Nevýhody:

 • Budete muset spravovat web WordPress, což znamená instalaci aktualizací a správu záloh.
 • Pokud jste WordPress dříve nepoužívali, může se při jeho seznámení objevit uživatelská neznalost. Většina začátečníků tuto fázi docela snadno překoná.
 • Cena: Začíná od 149 $ ročně za licenci pro jeden web (bez měsíčního poplatku).

 

2. LearnDash

LearnDash je další populární plugin pro WordPress LMS a online tvůrce kurzů. Umožňuje vám snadno prodávat online kurzy pomocí systému WordPress.

LearnDash je dodáván s intuitivním nástrojem pro vytváření kurzů drag and drop, který vám umožňuje vytvářet jakýkoli typ kurzu, přidávat interaktivní video lekce, kvízy, úkoly a další.

Můžete dát veškerý obsah kurzu najednou nebo použít funkci časovače, k uvolnění obsahu, když se uživatelé pohybují po kurzu. Je to velmi snadné a poskytuje vám spoustu nástrojů, které byste chtěli vidět na platformě LMS.

Integruje se se všemi populárními platebními službami, pluginy eCommerce WordPress, bbPress a dalšími. Funguje to dokonce s MemberPress, který vám umožní nechat MemberPress spravovat předplatné a LearnDash zvládnout správu kurzu.

Můžete vytvořit prodejní cesty pro vaše kurzy pomocí nástroje pro tvorbu vstupních stránek SeedProd a přidat gamifikaci pomocí libovolného gamifikačního pluginu WordPress.

Pokud chcete vytvořit obsah SCORM nebo TinCan, budete potřebovat sadu nástrojů UncannyOwl Toolkit se všemi přístupovými kódy. Umožní vám přidat mnoho výkonných funkcí do LearnDash.

 

Výhody:

 • Plnohodnotný plugin WordPress LMS s kvízy, lekcemi, úkoly, certifikáty a dalšími.
 • Snadné použití s ​​vizuálním nástrojem pro vytváření kurzů, který vám umožňuje vytvářet interaktivní online kurzy.
 • Integrace vám umožní přidat nástroje třetích stran, které budete potřebovat k propagaci svého online kurzu.
 • Nebere si procento z vašeho prodeje kurzu jako jiné platformy.

Nevýhody:

 • Ovládací prvky přístupu k obsahu nejsou tak výkonné jako MemberPress.
 • Méně kontroly při vytváření více předplatných s různými ovládacími prvky přístupu.
 • Funguje na WordPressu, takže budete muset spravovat svůj vlastní web, což je pro většinu začátečníků docela snadné.

Cena:

Od 159 $ za licenci pro jeden web.

 

3. Teachable

 

Teachable je hostovaná platforma typu vše v jednom, která vám umožní snadno vytvářet kurzy a prodávat je bez správy jakéhokoli softwaru nebo instalace aktualizací.

Teachable můžete použít na svůj vlastní název domény nebo jej přidat jako subdoménu na svůj stávající web.

Jeho použití je velmi snadné a umožňuje vám snadnou platformu pro přetahování kurzů, nahrávání obsahu a jeho publikování. Zahrnuje také marketing a analýzu, které vám pomohou propagovat váš kurz.

Teachable se také stará o platby za vás a nabízí vašim zákazníkům několik způsobů platby. Můžete také použít jeho vysoce optimalizovaný prodej k vytvoření vstupních stránek pro vaše kurzy.

 

Výhody:

 • Neuvěřitelně snadné použití.
 • Nemusíte spravovat žádnou instalaci softwaru, aktualizace ani zálohy.
 • S růstem firmy se také nemusíte starat o škálování zdrojů.
 • Výkonné integrace vám umožňují používat nástroje třetích stran pro marketing a růst.

Nevýhody:

 • Teachable je dražší než MemberPress nebo LearnDash.
 • Také účtuje 5% transakční poplatek za každou transakci, pokud používáte základní tarif.

Ceny:

Od 29 $ za měsíc u základního tarifu s 5% transakčním poplatkem. Můžete upgradovat na plán Pro, který nemá žádné transakční poplatky, ale stojí 99 $ měsíčně.

 

4. Thinkific

 

Thinkific je další plně hostovaná online kurzová platforma podobná Teachable.

Dodává se s intuitivním nástrojem pro vytváření vizuálních kurzů typu drag and drop, který vám umožní vytvářet vysoce interaktivní kurzy. Do svého kurzu můžete nahrát jakýkoli obsah včetně videí.

Thinkific podporuje všechny funkce, které můžete od pluginu LMS očekávat. Navíc můžete vytvořit  více předplatných programů, vytvořit vstupní stránky a vytvořit členskou komunitu.

Výhody:

 • Thinkific se velmi snadno používá pro všechny uživatele
 • Je plně hostován, což znamená, že se nemusíte starat o software, zálohování a další technické aspekty.
 • Můžete rozvíjet své podnikání bez obav z rozšiřování platformy

Nevýhody:

 • Je mnohem rozsáhlejší než platforma LMS využívající WordPress, jako je MemberPress
 • Bezplatný plán je funkcemi poměrně omezený

Cena:

Omezený bezplatný plán, který vám umožní nabídnout až tři kurzy. Placené plány začínají na 39 $ měsíčně.

 

5. LifterLMS

 

LifterLMS je populární plugin WordPress LMS, který můžete použít k vytváření a prohlížení kurzů online.

LifterLMS je výkonná platforma a přichází s nástroji, které vám pomohou snadno vytvářet online kurzy. Rovněž nabízí uživatelům lepší zážitek z učení, což je důležité pro vybudování komunity kolem vašeho webu.

Je dostatečně flexibilní, aby vytvořila malý web online koučování nebo plnohodnotný studijní program. Podporuje víceúrovňové kurzy, kde můžete přidat tréninkové moduly, lekce, kategorie a další.

Má pokročilé funkce, jako je časovač obsah, požadavky na průběh kurzu, členství ve skupinách a další.

 

Výhody:

 • Výkonná platforma pro vytváření vysoce poutavých online vzdělávacích komunit.
 • Snadné použití s ​​jednoduchým nástrojem pro vytváření kurzů, který vám pomůže přidat jakýkoli typ materiálu pro kurz.
 • Integrace pro služby třetích stran, které vám pomohou propagovat a růst.

Nevýhody:

 • Musíte spravovat svůj web WordPress a instalovat aktualizace
 • Cena se může zvýšit, pokud se rozhodnete koupit jednotlivé doplňky

Cena:

Od 99 $ ročně za jeden web. Doplňky si budete muset zakoupit samostatně a cena za doplňky obvykle začíná na 99 $ ročně.

 

6. WooCommerce

WooCommerce je nejoblíbenější platforma eCommerce na světě. Je neuvěřitelně snadná a flexibilní, díky čemuž je dobrým základem pro vytvoření online kurzu.

Pro prodej a správu online kurzů s WooCommerce budete potřebovat jejich rozšíření Sensei LMS.

Sensei LMS je jednoduchý a přímý doplněk LMS, který vám umožňuje vytvářet kurzy, přidávat moduly, lekce a kvízy.

Je to snadné a můžete rychle nastavit web kurzu pomocí motivu základu WooCommerce.

Pokud chcete vytvořit vlastní prodejní stránky, můžete použít nástroj pro tvorbu stránek SeedProd. Pro analýzu v reálném čase můžete použít analytický plugin MonsterInsights.

 

Výhody:

 • Jednoduchý a přímý plugin LMS
 • Běží na vrcholu WooCommerce, který vám umožňuje prodávat další fyzické nebo digitální produkty na stejném webu.
 • Základní rozšíření WordPress můžete použít k rozšíření svých webových stránek a rozvoji svého podnikání.

Nevýhody:

 • Vyžaduje placené doplňky k vytváření placených kurzů a předplatných programů
 • Chybí některé pokročilé funkce pluginu LMS.
 • Budete muset spravovat svůj obchod WooCommerce a instalovat aktualizace

Cena:

Samotný Sensie LMS je zdarma, ale k vytvoření placených kurzů, které stojí 129 $ ročně, budete potřebovat doplněk WooCommerce Paid Subscriptions.

 

Nejlepší platformy pro online kurzy pro studenty

Ať už jste student nebo ctižádostivý profesionál, získání nových dovedností a jejich další zdokonalování vám může v moderní ekonomice otevřít mnoho příležitostí.

Existuje spousta online vzdělávacích platforem pro studenty, ke kterým se můžete připojit, abyste získali novou dovednost nebo následovali svou vášeň.

 

7. LinkedIn Learning

 

LinkedIn Learning (dříve Lynda) je populární platforma pro učení digitálních, kreativních a dalších profesionálních dovedností.

Jedná se o širokou škálu předmětů a kurzů pro všechny úrovně uživatelů (nejen pro začátečníky).

Kurzy LinkedIn Learning jsou vyučovány profesionály s reálnými zkušenostmi a kvalifikací ve svém oboru. Můžete se učit svým vlastním tempem pomocí jejich online výukové platformy nebo jejich aplikace pro iOS / Android. Certifikáty můžete získat také po absolvování kurzu, který pak můžete zobrazit jako odznak ve svém profilu LinkedIn.

Výhody:

 • Kvalitnější kurzy vyučované profesionály s příslušným zázemím
 • Odznaky a certifikáty, kterými se můžete pochlubit ve svém profilu LinkedIn
 • Získáte také přístup k LinkedIn Premium s více možnostmi a přehledy pracovních míst, neomezeným prohlížením profilů, kredity InMail a dalšími.

Nevýhody:

 • Expanzivnější než jiné platformy pro online učení a sdílení dovedností.
 • LinkedIn nenabízí vrácení peněz, takže před nákupem byste měli využít jejich bezplatné zkušební verze.

Cena:

Zkušební verze zdarma, ale cena začíná na 29,99 $ za měsíc.

 

8. Skillshare

 

Skillshare je jednou z největších platforem online kurzů pro studenty, kteří nabízejí stovky kurzů na širokou škálu předmětů a kategorií.

Má omezenou bezplatnou zkušební verzi, poté můžete upgradovat na prémiovou verzi, která vám umožní přístup k tisícům prémiových online kurzů, ke kterým se můžete připojit.

Kurzy jsou vytvářeny profesionály a učiteli, nikoli samotným Skillshare. Učitelé jsou za tyto kurzy placeni podle názorů. To působí jako motivace pro učitele, aby nabízeli kvalitnější a vysoce poutavé kurzy.

výhody:

 • Je cenově dostupný a můžete jej kdykoli zrušit.
 • Tisíce tříd s velkým počtem dovedností a témat
 • Snadné použití s ​​integrovaným komunitním prvkem, díky kterému je učení zábavné

Nevýhody:

 • S příliš mnoha kurzy může být obtížné rozhodnout, kde začít.
 • Kurzy dovedností sdílí každý a není příliš mnoho kontrol kvality nebo standardizace kurzů.

Cena:

Skillshare Premium začíná od 3,29 $ za měsíc placeného ročně.

 

9. Coursera

 

Coursera je dalším dobrým místem pro osvojování nových dovedností.

Nabízejí různé bezplatné a placené kurzy a dokonce i online studijní programy. Navázali partnerství s technologickými společnostmi, jako jsou Google a IBM, které chtějí propagovat využití jejich technologií nabídkou bezplatných kurzů.

Kromě toho Coursera také spolupracuje s vysokými školami nabízejícími online studijní programy. Nabízené kurzy připravují odborníci s kvalifikací a dovednostmi v dané oblasti.

výhody:

 • Některé užitečné technické kurzy pro začátečníky jsou k dispozici k bezplatnému zápisu
 • Snadno použitelná platforma s relativně lepší kontrolou kvality než podobné platformy
 • Přístup ke studijním materiálům od špičkových IT společností a vysokých škol
 • Využívá akademičtější přístup ke kurzům.

Nevýhody:

 • Upselling studijních programů nabízených vysokými školami
 • Ceny se liší podle kurzů nebo programů, které jste se rozhodli zaregistrovat.

 

Která je nejlepší platforma pro online kurzy (výběr pro odborníky)

Po vyhodnocení všech populárních platforem online kurzů doporučujeme MemberPress jako nejlepší platformu online kurzů pro vytváření a prodej online kurzů.

Pokud jste student a hledáte nejlepší online vzdělávací platformu pro rozšíření svých dovedností, pak LinkedIn Learning a Skillshare jsou nejlepší online vzdělávací platformy pro studenty.

Doufáme, že vám tento článek pomohl vybrat nejlepší platformy online kurzů.

Zřeknutí se odpovědnosti: abychom se vyhnuli paralýze volby, porovnali jsme pouze nejlepší online platformy kurzů. Tento seznam nezahrnuje další elearningové platformy ani tržiště kurzů, jako jsou Udemy, Kajabi, Podia, LearnWorlds, WizIQ, iSpring, Academy of Mine atd.

 

zdroj: https://www.wpbeginner.com/showcase/best-online-course-platforms-compared/#studentlearningplatforms

 

Kontaktujte nás