#9 Elementor získal 15 milionů dolarů, plánuje je investovat zpět do produktu a své WordPress komunity - Apertia Tech

#9 Elementor získal 15 milionů dolarů, plánuje je investovat zpět do produktu a své WordPress komunity

„Je to jeden malý krok pro Elementor, ale obrovský skok pro WordPress komunitu,“ parafrázoval tuto významnou událost zakladatel Elementoru Yoni Luksenberg. A naše společnost WPDistro.cz dělá výhradně všechny projekty právě na Elementoru. A proč? Protože víme, do kterých projektů má smysl investovat čas a peníze. A jsou to Vaše peníze a Vy jako klient chcete, aby vše co děláte bylo předatelné a s vizí růstu. 

 

Elementor je grafická platforma pro tvorbu webových stránek ve WordPressu. Společnost stojící za Elementorem byla založena v roce 2016 a od té doby bylo pomocí tohoto nástroje bylo vytvořeno více než 5 milionů webů a další milion momentálně přibývá každého půl roku.

 

Elementor poskytuje návrhářům vše od vizuálního editoru až po sadu předem připravených šablon, widgetů pro většinu standardních případů použití a pro platící uživatele podporu pro vytváření vyskakovacích oken, motivů a vytváření webů WooCommerce.

Růst Elementoru je skvělým příkladem síly komunity a open source softwaru. Za posledních 12 měsíců nasadil plugin více než 300 nových funkcí. V současné době je přeložen do 55 jazyků s cílem masivního rozšíření komunity vývojářů. Ti se můžou pravděpodobně těšit na velkou várku nové funkcionality, protože Elementor plánuje téměř zdvojnásobit počet zaměstnanců.

 

„Plánujeme využít financování ke zlepšení všech aspektů produktu a komunity,“ řekl Luksenberg, jeden ze dvou zakladatelů Elementoru. „To znamená další posílení infrastruktury naší platformy, vývoj inovativnějších funkcí, posílení komunity přes sponzorství a setkání WordCamp, a další integrace s WordPress a dalšími pluginy. To nám v zásadě umožňuje pokračovat ve veškerém již probíhajícím úsilí, ale rychleji a ve větším měřítku,“ dodal na závěr.

 

I přes internetové spekulace tvrdící opak, tým vyvíjející Elementor neplánuje platformu nezávislou na jádru WordPress. Pevně ukotvené spojení Elementoru s WordPressem zůstane zachované a bude nadále rozvíjeno.

 

WordPress je celosvětově největší a nejpopulárnější open source redakční systém, který je momentálně nainstalovaný na více než 77 milionech webů. Z 10 000 největších webů světa, jich hned 37,74 % běží právě na WordPressu.

Kontaktujte nás