6 důležitých důvodů,proč byste měli pro svůj web používat WordPress - Apertia Tech

6 důležitých důvodů,proč byste měli pro svůj web používat WordPress

Wordpress logo

Jednou z otázek, které často dostáváme, je: Proč bych měl používat WordPress? Není moje stará stránka dost dobrá? Proč bych měl změnit platformu na WordPress? Pokud se ptáte na tyto otázky, jste na správném místě. V tomto článku budeme sdílet 6 důležitých důvodů, proč byste měli používat WordPress. Pokryjeme také všechny různé typy webů, které můžete pomocí WordPress vytvářet, a také představíme oblíbené weby, které WordPress používají.

Jednou z nejčastějších mylných představ o WordPressu je, že jde pouze o blogovací platformu.

Není.

Zatímco WordPress začínal jako nástroj pro vytváření blogů, v průběhu let se z něj stal výkonný nástroj pro tvorbu webových stránek a robustní systém pro správu obsahu (CMS). Nejlepší částí WordPressu je, že je snadno použitelný a dostatečně flexibilní, aby umožňoval vytváření různých typů webů. To je hlavní důvod, proč si WordPress tak oblíbený.

Podle nedávného průzkumu WordPress ovládá 32,3% všech webů na internetu. Díky svým robustním funkcím používá mnoho špičkových značek WordPress na svých webových stránkách, včetně časopisů Time Magazine, Facebook, The New Yorker, Sony, Disney, Target, The New York Times a dalších. Pojďme se podívat na to, proč byste měli k vytváření svých webových stránek používat WordPress.


1. WordPress je zdarma a dělá Vás svobodným

 

WordPress je bezplatný software. To znamená, že si jej můžete zdarma stáhnout, nainstalovat, používat a upravit podle svých potřeb.

Můžete jej použít k vytvoření jakéhokoli druhu webových stránek. Software WordPress je sice zdarma, ale k jeho instalaci potřebujete název domény a webhosting. Webhosting Vám rádi zajistíme my a i se Vám o web postaráme pravidelnými aktualizacemi a bezpečností, ale doménu doporučujeme zakoupit.

Název domény je adresa vašeho webu na internetu. To je to, co vaši uživatelé zadají do adresního řádku svého prohlížeče, aby získali přístup na váš web. Webhosting je dům vašeho webu, kde jsou uloženy všechny soubory vašeho webu.

 

2. WordPress lze snadno přizpůsobit pomocí motivů a pluginů

 


Velká část lidí používajících WordPress nejsou ani weboví designéři, ani programátoři. Ve skutečnosti většina lidí začíná používat WordPress bez jakékoli předchozí znalosti navrhování webových stránek. Pro netechnické důvtipné lidi je WordPress dokonalým řešením, protože existují tisíce bezplatných šablon (motivů) webových stránek, ze kterých si můžete vybrat. Existuje perfektní téma WordPress pro téměř každý druh webu (ať už je to blog, obchodní web nebo online obchod).

Témata WordPressu lze snadno přizpůsobit, protože mnoho z nich má svůj vlastní panel možností, který vám umožňuje měnit barvy, nahrávat logo, měnit pozadí, vytvářet krásné posuvníky a skutečně si je přizpůsobovat podle svých potřeb, aniž byste museli psát jakýkoli kód. Můžete také přidat vlastní funkce na svůj web WordPress pomocí pluginů. Pluginy WordPress jsou jako aplikace pro váš web, které můžete použít k přidání pokročilých funkcí, jako jsou analytika, kontaktní formuláře, oblast členství a další. Stejně jako motivy máte k dispozici tisíce bezplatných a prémiových pluginů. 

Kromě přidání dalších funkcí vám některé doplňky WordPress umožňují transformovat vaše webové stránky na zcela novou platformu. 

 

3. WordPress a SEO jsou velmi dobří přátelé

 

WordPress je psán pomocí standardního vysoce kvalitního kódu a vytváří sémantické označení. To je důvod, proč mají weby WordPress ve vyhledávačích vyšší hodnocení než ostatní. Podle návrhu je WordPress velmi snadno použitelný pro SEO. Můžete také použít SEO WordPress pluginy k další optimalizaci vašeho webu. Zde jsme psali už kdysi článek. 7 praktickýcbh tipů, jak vyzrát na SEO nejen na WordPressu

 

4. WordPress se snadno spravuje

 


WordPress je dodáván s integrovaným systémem pro správu aktualizací. To vám umožní aktualizovat vaše pluginy a motivy z vašeho administrátorského panelu WordPress. WordPress vás také upozorní, když bude k dispozici nová verze WordPress, takže můžete svůj web aktualizovat pouhým kliknutím na tlačítko. Chcete-li chránit svá data před jakoukoli nehodou nebo hackerstvím, můžete snadno použít záložní plugin WordPress k automatickému vytváření záloh a jejich bezpečnému uložení na vzdáleném místě. Svůj web WordPress můžete spravovat i na cestách s mobilními aplikacemi WordPress.

5. WordPress je bezpečný a zabezpečený

 


WordPress je vyvíjen s ohledem na zabezpečení a je považován za velmi bezpečnou a zabezpečenou platformu pro provozování webových stránek. Stejně jako ve skutečném světě však může být internet nejistým místem. Jsou tam vetřelci, kteří chtějí dostat do rukou co nejvíce stránek. Pokud si chcete být jistí, že je váš WordPress v bezpečí, tak doporučujeme hosting, který dává záruku bezpečnosti. – WPDistro tuto záruku na své weby dává.

O bezpečnosti psal David rozsáhlý článek – najdete jej zde.

 

6. WordPress umí pracovat s různými typy médií

 


WordPress se neomezuje jen na psaní textu. Dodává se s integrovaným nástrojem pro nahrávání médií pro zpracování obrázků, zvukových a video souborů. WordPress podporuje oEmbed povolené weby, což znamená, že můžete vkládat videa z YouTube, fotografie z Instagramu, tweety a zvuk Soundcloudu pouhým vložením adresy URL do editoru příspěvků WordPress. Jaké způsoby použití WordPressu? WordPress lze použít mnoha různými způsoby, od jednoduchých webových stránek po tržiště elektronického obchodování a cokoli mezi tím. Následuje několik příkladů různých druhů webů, které můžete pomocí WordPressu vytvářet.

  • Založte blog
  • Vytvořte obchodní web
  • Spusťte online obchod
  • Vytvořte členský web
  • Prodávejte online kurzy

 

 

Kontaktujte nás