7 důvodů, proč mít web, e-shop nebo systém na WordPressu - Apertia Tech

Nabídek s tvorbou webu je v dnešní době na internetu spousta. Všechny se na první pohled liší jen cenou, kvalitu zpracování se zákazník často dozví, až je web hotový. Pojďme se společně podívat na hlavní důvody, proč byste i vy měli vsadit právě na WordPress.

 

WordPress je celosvětově největší a nejpopulárnější open source redakční systém, který je momentálně nainstalovaný na více než 77 milionech webů. Že navíc nejde jen tak o nějaké weby potvrzuje také to, že z 10 000 největších webů světa, jich hned 37,74 % běží právě na WordPressu.

 

Společnost Automattic, která za WordPressem stojí, je momentálně oceněna na závratné 3 miliardy amerických dolarů. Mezi značky a instituce, provozující svůj web patří takové pojmy jako Microsoft, Facebook nebo Bílý dům, sídlo amerického prezidenta.

 

A čemu za to WordPress vděčí?

 

1. Největší komunita

 

Ač se to na první pohled nemusí zdát, tohle je možná dokonce nejdůležitější bod toho výčtu. Šířka WordPressové komunity je mnohem větší, než je tomu u jeho konkurence Joomla! a Drupal.

 

Obrovská základna vývojářů souvisí s možnostmi rozšíření základní funkcionality WordPressu, o kterých píšeme níže v článku. Závislost mezi základnou WordPress programátorů, šířkou komunity a počtem běžících webů na WordPressu je přímo úměrná.

 

2. Jednoduchost

 

V adminu si můžete všechno spravovat sami a podílet se na tvorbě webu. Ať už na webu potřebujete změnit pouze vaši otevírací dobu nebo cokoliv jiného, rozhodně nám s tím nebudete muset psát a čekat na odpověď a provedení změny. Základy práce ve WordPress jsou totiž snadné a intuitivní. S administrací systému může pracovat jak majitel společnosti, tak asistentka.

 

3. Bezpečnost

 

Bylo by zbytečné vás zahlcovat pojmy a statistikami, když vám můžeme dát vše vypovídající příklad. WordPress na svém webu totiž používá kromě výše zmíněných značek a institucí také vydavatel mezinárodních bezpečnostních certifikátů a společnost stojící za „hackerským nástrojem Kali Linux“. Info o bezpečnosti zde. 

 

4. Vyladěná administrace

 

Dostali jste nápad, co na web přidat, vylepšit nebo zakomponovat úplně novou funkcionalitu? S WordPressem máte neocenitelnou výhodu v tom, že mezi zadáním úkolu a samotnou realizací a nasazením může být třeba jen pár hodin.

 

5. Aktuálnost

 

Díky plošnému celosvětovému rozšíření a obrovské komunitní základně jde WordPress ruku v ruce s moderními trendy. Pokud se ve světě webového designu a tvorby webu objeví zásadní novinka nebo nový prodejní nástroj, je také během chvilky implementovaný ve WordPressu. Vám už pak jen stačí si ho začlenit do svého systému a jednoduše využívat jeho výhody.

 

6. SEO optimalizace

 

Součástí WordPressu jsou také nástroje pro efektní a efektivní práci se SEO. Google má totiž weby na WordPressu i díky tomu v oblibě a vaše šance na dobré Google hodnocení, a s tím i šance na vyšší umístění ve vyhledávání, rapidně rostou.

 

Momentální jedničkou je plugin Rank Math. Pomocí tohoto pluginu jednoduše upravíte důležitá nastavení SEO, nastavíte stránky k indexování nebo definujete, jak se má váš web zobrazovat při vyhledávání pomocí strukturovaných dat.

 

7. Rozšiřitelnost

 

WordPress sám o sobě umí jen základní funkcionalitu. Jeho genialita ale spočívá v šablonách, pluginech a snippetech. Pro WordPress jsou k dispozici tisíce grafických šablon, pluginů a snippetů zdarma, nebo za přijatelný poplatek.

 

A možná ještě bod 8. – nejvíce marketingových funkcí

 

I kdybyste řešili sebesložitější problém nebo požadavek na funkcionalitu, existuje velmi vysoká pravděpodobnost, že podobný problém už řešil někdo před vámi. Než zdlouhavě vymýšlet a programovat, je mnohdy výhodnější sáhnout po již existujícím řešení v podobě pluginu nebo snippetu.

 

I díky tomu jsme na WordPressu postavili různé typy webů od jednoduchých blogů, přes newsové portály a firemní stránky, až po komplexní eshopy s precizně nastavenými prodejními nástroji a marketingovými funkcemi.

 

Nebojte se na nás obrátit a my vám s webem na WordPressu rádi pomůžeme. Máme s tím totiž bohaté zkušenosti a víme co funguje. Kontaktovat nás můžete přes email info@wpdistro.cz nebo na telefonním čísle uvedeném na našich stránkách.

Kontaktujte nás